search
top

Mobilya da Mermer ve Pirinç Modası

Mermer sehpa

Son zamanlarda mobilyada mermer merakı oldukça artmakta. Birçok kişi yemek masası, mermer sehpa gibi ürünlerde mermer kullanmaya özen göstermektedir. Genel olarak tercih edilen mermer çeşitleri İtalyan mermerleridir. Mermer mobilya’da kullanabileceğiniz en pahalı ürünlerden biri, Mermer mobilya göz alıcı zarif durmakla beraber dikkatli kullanılması gerekilen bir üründür. Bazı kimyasal maddeler mermerle teması durumunda leke bırakma gibi durumlarla karşılaşılabiliyor. Çok can sıkıcı bir şey, yüksek ücretler ödeyerek aldığınız mermer mobilyalarınız bir kola bardağı ile mahvedebiliyordu. Bunun için özel bir formül var İtalyan markası ve pahalı bir şey o yüzden Türkiye piyasasında pek kullanılmıyormuş. Her yıl yenilenmesi gereken bir uygulama, memer sehpa ve masalarda en çok şikayet edilen ikinci şey ise çizilmeler, bu leke işine göre nispeten daha az gözüken bir şey sonuçta mermer sert bir materyal dimi ? Hayır, işte o çizilme bu çizilme değil, kılcal çiziklerden bahsediyorum, kılcal çizikler zamanla artar- artar-artar ve mermer eski havasını kaybedebilir. Tabi bu kadar negatiflik konuştuk ama mermerin güzelliği başka hiç bir dekorasyon ürününde yook! Doğadan gelen bir sanat eseri, en beğenmediğiniz ucuz dediğiniz mermerin bile doğada oluşumu bin yıllar alıyor. Peki en güzel ne ile kullanılır ?

Bir Arada Çok Güzeller PİRİNÇ & MERMER

Bu ki materyal bir araya gelince pirinç sehpa ve mermer sehpa şöyle bir durum oluşuyor, kullanabileceğiniz en pahalı iki dekorasyon materyalini bir arada kullanmış oluyorsunuz, pirinç & mermer yine fiyat ve güzellik paralel ilerliyor, ikisi de şu an en popüler ve en güzel materyaller, ve yukarıda resimde paylaştığım gibi beraber çok güzel duruyorlar, resimdeki eskitme pirinç sehpa , bunun gibi parlak pirinç ve titanyum gibi diğer pirinç alaşımları da var benim en beğendiğim eskitme pirinç olan. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken nokta, vernik! Eğer kaliteli bir vernik kullanılmaz ise eskitme pirinç zamanla bozulacak veya korozyona uğrayacaktır. Önerim fırın vernik en sağlamıdır, satın aldığınız yerden bilgi talep edebilir siniz.

11 Responses to “Mobilya da Mermer ve Pirinç Modası”

 1. Chavi dedi ki:

  Müthiş ürünler amazing wonderfull

 2. Corc washington dedi ki:

  Çok mermer kullanılmaya başladı ele ayağa düşürüyor, bilen bilmeyen. Oysa p kadar güzel bir materyelki.

 3. Merve dedi ki:

  Yazanın emeğine sağlık çok güzel anlatmış. Gülü seven dikenine katlanır 🙂 kesinlikle mermer ve pirinç gibi materyallerin biraz dikkat ve zahmet isteyen kullanımına değer. Görselde ki mermer rengi ve kullanılan pirinçe de bayıldım!

  • Mermer Ustası dedi ki:

   Mermer sehpa dikkat edilmesi bir ürün fakat harika gözüküyorlar, salonların gözdesi resmen mükemmel ambiyans oluştuyorlar👍🏻

 4. Eda dedi ki:

  Yazanın eline saglık harika bir yazı

 5. Ugur dedi ki:

  Evet dediğiniz gibi Doğadan gelen bir sanat eseri bu!!! İskender bey ellerinize sağlık güzel fikirler. Ürünlerinizle bu işin hakkını veriyorsunuz başarılarınızın devamını dilerim. İyi çalışmalar.

 6. Ersin dedi ki:

  Yorumcu degil sanatçısınız belli mermeri ustalık ve sanatla işlemeniz Harika sonuçlar vermiş başarılarınızın devamını diliyorum.

 7. Ferhat dedi ki:

  Mermer sehpalar Harika gözüküyor.
  Bunları nereden temin edebiliriz?

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

top