search
top

Ayna Kaplama Mobilyalar

Merhabalar, uzun süredir ayna kaplama mobilyalara bakıyorum gerçekten farklı bir havaları var kullanımı her ne kadar zor olsa da ortama kattıkları şıklık aşikar, bu yüzden onlar ile ilgili bir yazı hazırlamaya karar verdim. Bu şık dekorasyon objeleri yerinde kullanıldığı zaman çok güzel sonuçlar doğuruyor ayna nın verdiği yansıma ve derinlik büyüsü ile evlenirize ilham kaynağı olabilirsiniz. Bu konuda Türkiye de maalesef bir adet uzman firma bulunuyor diğerleri ciddi değiller. Archidecors yeni hazırladığı ayna kaplama mobilyalar koleksiyonu ile bizlere yol gösteriyor bunun yanında yabancı firmalardan da bulduğum bir kaç remi paylaşacağım.

Dikkat edilmesi gerekenler

Aynalar iki cinse ayrılıyor bunu bende yeni öğrendim, 1. si normal aynalar oluyor aynaya yandan baktığınız zaman daha doğrusu cama diyelim sonuçta aynı şeyler, yeşil görürsünüz cam kalınlaştıkça ve derinleştikçe bu yeşilin tonu da koyulaşır rengin sebebi ayna veya camın içinde bulunan madenler mineraller 2. si benim değinmek istediğim ise “clear cam” bu cam yeşil rengi %90 a kadar yok ediyor yani içindeki o rengi veren madenlerden ayırıyorlar camı, ve tabii ki fiyatı da artıyor ama maliyete katlanabilirseniz ortaya çok güzel sonuçlar çıkıyor. Clear cam tavsiyemdir.

Ayna Kaplama Sehpa, Komidin, Dresuar vs Resimleri

Aşağıda derlediğim bir kaç resim var genelde Archidecors dan alıntılar, Türkiyede maalesef çok az bunu yapanlar.

181

ayna kaplama makyaj masası

Makyaj masası ayna kaplama

mirrored-dressing-table

Ayna Kaplama Makyaj Masası

queen-1

Ayna kaplama mobilyalar ile yazacaklarım bu kadar, bu işlemin işi bilen kişiler ve ustalar tarafından yapılması çok önemli ortaya çirkin örüntüler çıkabileceği gibi, kırılma sivri kenarlar gibi geri dönüşü olmayan ve sakatlık yaratabilecek durumlar da doğurabilir. İyi günler dilerim

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

top